Среда, 17 августа
Головна->Актуально->7 ЖОВТНЯ — ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК
АктуальноНовини

7 ЖОВТНЯ — ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК

Рішення про проведення 7 жовтня ц.р. у Києві всеукраїнської масової акції протесту профспілок проти просування антисоціальних, антитрудових та антипрофспілкових законодавчих  ініціатив ухвалила 14 вересня Президія Федерації профспілок України.

У разі не реагування влади на профспілкові вимоги широкомасштабні акції протесту на захист трудових прав працівників відбудуться у всіх регіонах країни.

Президія своїм рішенням затвердила План заходів ФПУ до Всесвітнього дня дій за гідну працю, Дня профспілок та Міжнародного дня  боротьби з бідністю, які відзначаються щороку у жовтні. Було також схвалено Заяву Президії Федерації профспілок України до зазначених дат, яку буде направлено до органів державної влади і СПО роботодавців.

«Ми  неодноразово попереджали владу, що повна лібералізація трудових відносин категорично не сприймається трудящими і обов’язково призведе до масових трудових конфліктів, — сказав Голова ФПУ Григорій Осовий. — Тому ми надіслали листи керівництву Верховної Ради України, народним депутатам із застереженням від хибних рішень, зокрема, з ухвалення законопроектів №№ 5371 і 5388, наслідком яких стане дестабілізація трудових колективів, вуличні протести і страйки. У ситуації, що склалася досягнення консенсус ми вбачаємо в актуалізації діяльності Національної тристоронньої ради при Президентові України,- підкреслив профспілковий лідер.

 Президія Федерації профспілок України дала доручення  керівництву ФПУ:

— звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності: термінового вжиття заходів для фінансової стабілізації системи соціального страхування шляхом внесення змін до Державного бюджету України та виділення необхідних коштів на ліквідацію заборгованості із страхових виплат перед застрахованими особами, перегляду підходів до вирішення проблем на ринку праці,

— ініціювати перед сторонами соціального діалогу – Урядом та роботодавцями підготовку на площадці НТСЕР законопроєктів щодо оновлення трудового законодавства, законодавства у сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин, безпеки і гігієни праці, охорони здоров’я та пенсійного страхування.

З метою реалізації завдань, визначених Стратегією діяльності ФПУ на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін», затвердженою VIII-м З’їздом ФПУ 25 травня 2021 року, визначено Ключові завдання ФПУ, її членських організацій на реалізацію положень Стратегії на період до кінця 2021 року.

Члени Президії ФПУ також обговорили ряд інших актуальних питань соціально-економічного захисту працівників та профспілкового життя.

 З усіх розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

 

Джерело: https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/21108-prezidiya-fpu-7-zhovtnya-profspilki-vijdut-na-vseukrajinsku-aktsiyu-protestu.html

 

Прес-центр ФПУ

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.