Четверг, 20 января
Головна->Новини->БЛОГ. НЕ ВКРАДИ!
Новини

БЛОГ. НЕ ВКРАДИ!

«Тебе посодют, а ти не кради!». Цю крилату фразу Анатолія Папанова з фільму «Стережись автомобіля!» хочеться адресувати багатьом україиським чиновникам, посадовим особам, депутатам..

Не минає дня, щоб в новинних стрічках не з’являлися повідомлення про чергові фінансові зловживання, крадіжки в особливо великих  розмірах, просто скажених хабарях. І це тільки те, про що повідомляється, так би мовити, про верхівку айсберга, що зветься корупцією. Ось недавній приклад. Тільки після санкцій РНБО широкій громадськості стало відомо про  розміри імперії, створенної лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком. І в черговий раз, як і у ситуації з оприлюдненням фактів про багатство низки народних депутатів і високопосадовців, народ вигукує: «І звідки у них стільки грошей? Де вони взяли ці мільйони? »

 А відповідь проста, як шматок господарського мила. З наших з вами кишень, з того, що повинно було піти на розвиток економіки, науки, культури, на наші з вами зарплати і пенсії. Ще Маргарет Тетчер говорила: «Немає у держави ніяких грошей, крім грошей платників податків». У наших реаліях можна перефразувати: «Немає у тих, хто говорить «Держава — це я!», ніяких грошей, крім грошей платників податків». А головні платники податків —  це ми з вами.

Але так «історично» склалося, що, на жаль, українські зарплати і пенсії, навіть за офіційними джерелами, значно відстають не тільки  від європейських, а і від тих, що є у незалежних країнах — республіках колишнього СРСР. На це неодноразово вказували профспілки, відомі  експерти. І це при такому потенціалі! Треба, перш за все, законодавчій, виконавчій владі, правоохоронцям виявити політичну  волю та принциповість і направити фінансові потоки не в кишені окремих осіб, а на розвиток економіки, науки, культури, на підвищення добробуту тих, хто своєю працею створює національний продукт, хто наповнює бюджет, хто лікує, вчить, хто захищає нас від агресорів.

 А хто ж захистить їх самих? Як показує практика, держава, роботодавець, суди — далеко не завжди. А захистити наші конституційні та трудові права в сучасних українських реаліях, як виявилося, можуть тільки профспілки. Якщо ви, звичайно, член профспілки.

Прес-центр ФПУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *