Головна->Актуально->ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ — ПРОТИ НЕЗАКОННОЇ ТА АНТИСОЦІАЛЬНОЇ «ДЕРЕГУЛЯЦІЇ» ТРУДОВИХ ВІДНОСИН
АктуальноНовини

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ — ПРОТИ НЕЗАКОННОЇ ТА АНТИСОЦІАЛЬНОЇ «ДЕРЕГУЛЯЦІЇ» ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

Президія ФПУ виступила з Заявою щодо зареєстрованих у Верховній Раді України законодавчих ініціатив влади, спрямованих на «дерегуляцію» трудових відносин. Приводом для цього публічного звернення стала реєстрація провладною більшістю у Верховній Раді проєктів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371 від 13.04.2021) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388 від 16.04.2021).

Зазначені законопроєкти, маючи на меті так звану «дерегуляцію», або «спрощення» регулювання трудових відносин суперечать Конституції України (статті 22, 36, 43) та міжнародним актам, ратифікованим Україною, порушують фундаментальні права людини: трудові права та право на об’єднання у профспілки. Положення цих законопроєктів звужують трудові права та гарантії працівників, визначені трудовим законодавством, та позбавляють працівників середнього та малого підприємництва індивідуального та колективного захисту від свавілля роботодавця, створюють передумови для впровадження рабської праці й усунення профспілок від представництва та захисту трудових прав працівників.

Федерація профспілок України у своїй Заяві рішуче засуджує подібні ініціативи та попереджає про готовність протидіяти спробам подальшого просування вищезазначених законопроєктів усіма законними засобами, в тому числі із застосуванням колективних дій.

«Закликаємо представників органів влади і роботодавців, — йдеться у Заяві, — відмовитись від підтримки законопроєктів № 5371 і № 5388 у запропонованій редакції, сісти за стіл переговорів та спільними зусиллями, із залученням сторін соціального діалогу, науково-експертного середовища, громадянського суспільства завершити розпочату роботу з підготовки збалансованого проєкту нової редакції Трудового кодексу України, що враховуватиме кращий світовий досвід, міжнародні та європейські стандарти і норми у сфері трудових прав, а також новітні глобальні та вітчизняні тенденції і виклики соціального й економічного розвитку».

Заява Президії ФПУ щодо зареєстрованих у Верховній Раді України законодавчих ініціатив влади, спрямованих на «дерегуляцію» трудових відносин

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *