Среда, 17 августа
Головна->Новини->Міністерка соцполітики розповіла про нові надбавки до пенсій
Новини

Міністерка соцполітики розповіла про нові надбавки до пенсій

Міністерка запевнила, що програму підвищення пенсій буде виконано.

В Україні пенсіонери від 75 років з жовтня отримуватимуть надбавку 400 грн до пенсії. Крім того, їм встановлять мінімальну виплату 2500 грн, чого раніше не було.

Про це в ефірі програми “Велика п’ятниця” на телеканалі “Україна 24” розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

На запитання про перенесення надбавок до пенсій з липня на жовтень, Лазебна відповіла:

“Програма “75 плюс”, суть якої – по 400 грн давати всім людям до пенсії, і там є мінімальна гарантія у 2500 грн – вона нова, її в Україні ніколи не було. І інформація про те, що ця норма вводиться в жовтні, з’явилася ще в лютому цього року. Почали говорити, що пропонувалося з липня… та були різні варіанти. Але коли ми точно знали, що треба в березні зробити індексацію… Індексація – це максимальне охоплення людей. І сьогодні я бачу цифри – вперше 10,5 млн пенсіонерів підпали під різні програми підвищення, половина з них – ще й з різною надбавкою: якщо це 70-річні, то по 500 грн, 75-річні – по 400 грн”.

Як наголосила міністерка, “ще в лютому ми визначилися, що ця програма буде в жовтні”.

“Немає ризику, що в жовтні вона не буде виконана. Ми готуємося, в нас точно ця програма буде виконана в жовтні”, – запевнила вона.

Для осіб, які втратили працездатність, мінімальна пенсія підвищилась з 1769 грн до 1854 грн. Також з 1 липня встановлено підвищення в розмірі 100 грн до страхової пенсії, призначеної у 2019-2020 роках, яка з 2019 року не перераховувалась.

Водночас доплата 400 грн до пенсій пенсіонерам від 75 років, яку очікували з 1 липня, здійснюватиметься в жовтні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.