Воскресенье, 5 декабря
Головна->Новини->Новий вид оплачуваної відпустки та «декрет» для батька
Новини

Новий вид оплачуваної відпустки та «декрет» для батька

Прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною (законопроєкт від 19.06.20 р. № 3695).

Згідно з цими змінами доповнюється КЗпП та Закон від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за кошти роботодавця. Така відпустка надаватиметься одній із перелічених осіб:

— чоловіку, дружина якого народила дитину;

— батьку дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

— бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначено як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька). Відповідні зміни вносяться до ст. 179, 181 КЗпП та ст. 18, 20 Закону № 504.

Доповнено положення:

— ст. 1821 КЗпП та ст. 19 Закону № 504 – щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку;

— ст. 51 КЗпП – щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, які виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Як повідомила голова парламентського підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тепер доступна для батьків дитини, чия дружина є фізособою-підприємцем чи самозайнятою особою. Батько дитини може взяти таку відпустку без довідки з місця роботи матері про її повернення на роботу. Сім’я зможе самостійно вирішити, хто перший піде в таку відпустку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *