Воскресенье, 17 мая
Головна->Новини->Подання повідомлення про прийняття на роботу в день працевлаштування
Новини

Подання повідомлення про прийняття на роботу в день працевлаштування

Подали повідомлення до податкової про прийняття працівника на роботу в день працевлаштування. Чи буде штраф за неоформленого працівника?

Ні, штрафу за неоформленого працівника бути не повинно.

Якщо із працівником укладено трудовий договір, то потрібно подати повідомлення про прийняття на роботу відповідно до постанови КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником». Нагадаємо, що таке повідомлення подається роботодавцем до органів ДПС за місцем його обліку, як платника ЄСВ.

Зауважте, що відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДПС України про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Тобто подати повідомлення потрібно саме до початку роботи такого працівника.

Наприклад, якщо початок роботи працівника починається ввечері, а повідомлення подано вранці або в обід, то норма буде виконаною, оскільки повідомлення подане до початку роботи, хоча дата видання наказу і дата початку роботи збігаються.

Водночас на нашу думку, якщо повідомлення буде подане несвоєчасно, штрафів не буде. Ані в ст. 265 КЗпП, ані в КпАП немає відповідальності саме за таке порушення як «неповідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПС України про прийняття працівника на роботу».

Проте неповідомлення (несвоєчасне) повідомлення податкової про прийняття працівника на роботу, слід кваліфікувати як «порушення інших вимог законодавства про працю, крім передбачених абз. 2–9 ч. 2 ст. 265 КЗпП», що може загрожувати роботодавцю штрафом у розмірі 1 МЗП (абз. 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Проте в разі виконання припису Держпраці та усунення виявлених порушень, передбачених абз. 4–6, 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються (ч. 6 ст. 265 КЗпП).

Джерело: https://kadroland.com/news/6017-podannya-povidomlennya-pro-priinyattya-na-robotu-v-den-pracevlastuvannya

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.