Среда, 17 августа
Головна->Новини->ПРОФКОМ ХАРКІВСЬКОГО МАШИНОБУДІВЕЛЬНОГО ЗАВОДУ «СВІТЛО ШАХТЕРА» ПРОЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ ЗА МИНУЛИЙ РІК
Новини

ПРОФКОМ ХАРКІВСЬКОГО МАШИНОБУДІВЕЛЬНОГО ЗАВОДУ «СВІТЛО ШАХТЕРА» ПРОЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ ЗА МИНУЛИЙ РІК

8 лютого профком первинної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Харківського машинобудівного заводу «Світло шахтаря» звітував про виконану роботу за минулий рік. Планували, що цей значний захід проведемо у нашому заводському ДК. Але нова хвиля коронавірусу все ж таки змусила піти в режим он-лайн, що, по суті, вже стало звичним за останні півтора роки.

Вся діяльність нашої первинки була спрямована на захист соціальних, трудових, економічних прав членів профспілки. Рік був непростим. Додатковими викликами 2021-го стали коронавірус, зростання цін та тарифів, нестабільна ситуація в економіці країни, що підвищувало відповідальність профспілкової організації та вимагало більшої уваги до проблем заводчан. Упевнені, що проведений аналіз допоможе нам стати більш ефективними у цьому році, оскільки зупинятися на досягнутому не маємо права.

Отже, чого досягли?

На 2021 ставили перед собою 5 ключових завдань.

Завдання №1 — укласти новий колективний договір на 2021-2023 роки. ВИКОНАНО!

Колективний договір між роботодавцем та трудовим колективом укладено. Прийняли більш прогресивний документ на відміну від раніше існуючого. У ньому з’явилися додаткові гарантії для працівників. Наприклад, крім законодавчо встановлених, тепер наші заводчани можуть скористатися додатковими соціальними відпустками, які оплачує роботодавець. Визначено перелік та розміри фінансової допомоги від підприємства. Внесена низка доповнень щодо питань охорони праці.

Завдання №2 – збільшити чисельність нашої організації. ВИКОНАНО!

Станом на 1 січня 2021 року в нашій організації перебували на обліку 1058 працівників. За рік чисельність організації збільшилася на 114 осіб і сьогодні становить 1172 особи. Із поставленим завданням впоралися. Продовжуємо рости далі з розумінням того, що люди повинні відчувати увагу та турботу постійно – лише за цієї умови наші лави поповняться новими членами.

Завдання №3 — активізувати роботу в цехових організаціях та навчання профспілкового активу. ВИКОНАЛИ!

У нас 22 цехові організації. Щоб залучити всіх до активного процесу профспілкової діяльності, організували огляд-конкурс на кращу організацію профспілкової роботи серед цехових комітетів. Він тривав протягом усього року. Оцінювали те, наскільки цехкоми були активні в роботі із соціального захисту та участі в організації оздоровлення працівників, у соціальних заходах та заходах з охорони праці, у культурному та спортивному житті, дивилися на динаміку зростання чисельності членів профспілки, роботу зі зверненнями працівників, активність у інформаційному просторі… Загалом у залік йшли 12 пунктів затвердженого рейтингу. Підсумки підбили у грудні 2021-го. Цехкоми, які посіли з 1 по 5 місця, окрім морального задоволення заробили грошові бонуси, які зможуть витратити цього року на покращення побутових умов у своїх підрозділах, на проведення соціальних заходів – словом, на те, що принесе користь людям.

За звітний період для профактиву організували 14 навчальних заходів, підготували 6 методичних матеріалів. Предцехкоми залучені до підготовки локальних документів, є активними учасниками контролю над виконанням положень колективного договору. Створена внутрішня група предцехкомів у Вайбері, що дозволяє активно взаємодіяти і швидко вирішувати оперативні питання.

Завдання №4 — привести у відповідність облік членів Профспілки. ВИКОНАЛИ!

Створено єдину електронну базу обліку членів профспілки. Сформовані та щомісяця коригуються списки членів профспілки. Сформовано списки працівників підприємства пільгових категорій та дітей працівників.

Питання прийомудо профспілки та звільнення щомісяця розглядаються на засіданнях профкому. Готуємо до видачі чергову партію профспілкових квитків.

Завдання №5 – реалізувати План роботи профкому на 2021 рік. РЕАЛІЗОВАЛИ!

— Провели всі конференції, внесені до Плану роботи.

— Відбулось 21 засідання профкому, на яких розглянули 252 питання. З них 67 питань (27% від загальної кількості) стосувалися питань захисту соціальних, економічних, трудових прав трудящих.

— Здійснено 904 виплати матеріальної допомоги членам профспілки на суму 580,1 тис. грн., що на 147 виплат більше, ніж за 2020 рік. Не забували про співробітників, які мають різні соціальні статуси. Було надано фінансову підтримку: 46-ти співробітникам та ветеранам підприємства-ліквідаторам аварії на ЧАЕС та учасникам бойових дій; 6-ти багатодітним сім’ям; 21-ій одинокій мамі (батьку); вшанування ювілярів із виплатою фінансової підтримки стало важливою соціальною складовою роботи всієї нашої організації та голів цехових комітетів, зокрема.

— Оздоровили 665 працівників та членів їхніх сімей на суму 4,7 млн. грн. У тому числі, оздоровлено 221 дитину. Співробітники мали змогу оздоровлюватись на базах відпочинку та в пансіонатах на березі Азовського, Чорного морів, у здравницях Західної України та Харківщини.

– Працювали над створенням більш комфортних побутових умов наших заводчан – спільними зусиллями адміністрації та профкому колективи підрозділів забезпечувалися побутовою технікою. До Дня машинобудівника було придбано та передано до підрозділів 73 одиниці побутової техніки (холодильники, мікрохвильові печі, електрочайники, електрофени, сушарки для рук).

— На ім’я голови профкому надійшло 12 письмових та 11 усних звернень від членів профспілки. За всіма зверненнями надано допомогу або надано роз’яснення, рекомендації.

— Навчено 15 громадських інспекторів з охорони праці.

– Організовано конкурс дитячого малюнка на тему «Охорона праці очима дітей».

— Під контролем перебувають своєчасне проведення медоглядів працівників; проведення атестації робочих місць; видача ЗІЗ, миючих засобів, молока.

– Наші представники брали участь у розслідуванні 2-х нещасних випадків, що сталися на підприємстві минулого року.

— Покращено умови в кабінеті прийому працівників у медсанчастині – встановлено кондиціонер.

— Організовано для жінок додатковий медичний огляд у лікаря мамолога та УЗД-обстеження (близько 300 жінок підприємства було охоплено цим заходом).

— Проведено понад 10 культурно-масових заходів, у т.ч. конкурс «А ну-ка, заводчаночки», турнір «Ерудит», заходи до професійних свят у підрозділах, до Дня машинобудівника, до 1 вересня, конкурс мемів, конкурс дитячого малюнка/аплікації на тему «Новорічні пригоди світшахтарського Сніговика» та інші. Культурно-масовою роботою охоплено близько 1000 працівників підприємства.

— Проведено 8 спортивних заходів. На регулярній основі організовано: тренування з футболу, волейболу, настільного тенісу. Членам профспілки надана можливість з 50% знижкою відвідувати заняття з фітнесу та басейн. Активно підтримуємо нашу заводську футбольну та волейбольну команди – морально на змаганнях та у вигляді спортивної форми, взуття, м’ячів та ін. Спортивною роботою охоплено понад триста співробітників підприємства.

— Проведено понад 20 соціальних та молодіжних заходів, у т.ч. висаджування дерев, суботники, акції щодо нанесення попереджувальних написів на тротуарах перед пішохідними переходами на території Новобаварського району; заходи до Дня закоханих та до Дня молоді, продовжує працювати проект «Поділись добром» – ми продовжуємо допомагати мешканцям Новобаварського району. Цими напрямками охоплено понад сімсот працівників підприємства.

– До Нового року та Різдва організували для дітей наших співробітників насичену культурну програму, конкурси та подарунки, на що направили 120 тис. грн. профспілкового бюджету.

— Ведемо активну інформаційну роботу, використовуючи як внутрішньозаводські, так і зовнішні засоби комунікацій.

Активно взаємодіємо з нашим головним соціальним партнером – адміністрацією підприємства та маємо підтримку.

У конференції взяли участь 100 членів профспілки. Одностайно роботу профкому оцінили позитивно. Знаємо, що і 2022-й буде не менш насиченим – вже включились у роботу.

Світлана Щабельна, голова ПО ППВПУ ХМЗ «СВІТЛО ШАХТЕРА»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.