Воскресенье, 5 декабря
Головна->Новини->ПРОФСПІЛКОВА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ СОЦСТРАХУ
Новини

ПРОФСПІЛКОВА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ СОЦСТРАХУ

13 квітня ц.р. відбулась нарада за участі Голови ФПУ Осового Г.В., заступника Голови ФПУ Шубіна О.О., голови Комісії Ради ФПУ з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування Шевченка П.В., членів правління фондів соціального страхування України від сторони застрахованих осіб Ольховця Г.А., Тулея П.П., Мушенка О.М., Максимчука В.С., представників профспілок-членів СПО об’єднань профспілок Колосюк Г.В., Левицької Н.А. та ін.

Мета – узгодження позиції профспілкової сторони щодо розробленого Мінсоцполітики законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».

Цим документом пропонується багато вкрай негативних змін:

— значне звуження соціального захисту застрахованих осіб за рахунок коштів соціального страхування;

— перекладання фінансових зобов’язань державного соціального страхування на роботодавців та застрахованих осіб;

— звуження повноважень правління Фонду соцстрах, одержавлення Фонду шляхом зміни його юридичного статусу і розпорядження його майном тощо.

Учасники наради зазначили, що неможна дозволити державі, яка своїми недолугими діями фактично привела до фінансової неспроможності, до того стабільно працюючий Фонд, – перекласти свої гарантовані зобов’язання по соціальному страхуванню на інших. При цьому перебираючи управлінські та розпорядчі функції від тристороннього органу управління Фондом одноособово на себе.

А намагання державної сторони вирішувати фінансові проблеми Фонду під час пандемії за рахунок інтересів застрахованих осіб – є безвідповідальним антисоціальним кроком.

За результатами обговорення буде підготовлено та направлено лист від СПО об’єднань профспілок до розробника законопроекту – Міністерства соціальної політики України. Крім того, позиція профспілок буде представлена на консультаціях сторін соціального діалогу з обговорення законопроекту у Мінсоцполітики 15 квітня 2021 року.

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення, прес-центр ФПУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *