Головна->Новини->Проєкт Закону України «Про безпеку праці та здоров’я працівників на роботі» під контролем профспілок.
Новини

Проєкт Закону України «Про безпеку праці та здоров’я працівників на роботі» під контролем профспілок.

19 січня поточного року з метою обговорення законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», формування єдиної профспілкової позиції та вжиття ефективних заходів щодо недопущення зниження діючих норм та гарантій прав працівників на безпечні і здорові умови праці, Федерацією профспілок України проведено онлайн-нараду.

Фахівці з питань охорони праці ОПХО долучились до участі в обговоренні зазначеного законопроєкту.

До учасників наради з вітальним словом звернувся заступник Голови ФПУ Драп’ятий Є.М. Керівник департаменту охорони праці апарату ФПУ Андрієвський Ю.З. інформував про результати розгляду Президією ФПУ питання участі профспілок в опрацюванні законопроєкту та алгоритм подальших дій.

Змістовну інформацію опрацювання законопроєкту та презентацію на тему: «Спільна робота над проєктом Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» було доведено учасникам наради завідувачем відділу технічної інспекції праці департаменту охорони праці апарату ФПУ Горюн Т.М.

Огляд статей проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» доведено учасникам провідним інспектором з охорони праці департаменту Козаковою Д.М. Також було підкреслено занепокоєння профспілок, що редакція законопроєкту у порівнянні з чинними нормами Кодексу Законів про працю України та Законом України «Про охорону праці», значно звужує зміст та обсяг існуючих прав працівників і профспілок, а окремі права, зокрема, як право працівників на пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці – зовсім скасовуються. Це не відповідає, як Конституції України так і міжнародним нормам та зобов’язанням України  відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Під час наради вирішено спільно доопрацювати цей проєкт Закону так, щоб удосконалення національного законодавства не призвело до звуження рівня захисту людини праці і гармонізувати існуючі норми в цій сфері відповідно до «рамкової» та інших Директив ЄС і Конвенцій МОТ. Опрацьований проєкт Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» буде наданий Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з пропозиціями та обґрунтуванням. Також прийнято рішення підготувати альтернативний законопроєкт на базі діючого Закону України «Про охорону праці».

Шулятєва І.Д., головний технічний інспектор праці ОПХО

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *