Четверг, 30 июня
Головна->Новини->РАДА ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Новини

РАДА ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

25 листопада відбулося засідання Ради Об’єднання профспілок Харківської області в режимі відеоконференції (онлайн).

З доповіддю «Про завдання профспілкових організацій ОПХО щодо виконання Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та змін» виступив Голова Об’єднання профспілок Харківської області Тесленко С.А.

У своєму виступі Сергій Анатолійович сконцентрував увагу членів Ради, на тому, що влада продовжує використовувати складний період для протягування суперечливих законів, які далеко не завжди є адекватними ризикам і викликам. У всіх нормативних документах, які приймаються або готуються до прийняття, в моделі трудових відносин, знижується роль та права людини праці, при цьому посилюються важелі влади та роботодавців.

В цей період профспілки мають вирішувати завдання захисту законних прав та інтересів працівників в дедалі складніших умовах. Саме таке завдання ставить перед собою Стратегія. Вона прагматично зорієнтована на досягнення конкретних результатів на шляху до євроінтеграції в економіці, в сфері праці, досягнення соціального добробуту, де головною цінністю виступає людина праці.

— Під час поглиблення світової кризи, в період пандемії коронавірусу, не зважаючи на нові виклики, ми повинні ще пильніше зберігати та непохитно зміцнювати єдність і солідарність профспілок, консолідацію їх дій щодо захисту соціально-трудових прав та інтересів трудящих. Наш обов’язок – конкретними солідарними діями примножувати міць профспілок у протистоянні спробам тиску на права людини праці. Набуття впевненості у своїх силах, у ефективності обраного шляху, у майбутньому нашої організації – це найголовніше, чого ми всі повинні досягнути, виконуючи Заходи Стратегії.,- підкреслив Сергій Анатолійович.

Він також звернув увагу на проблему заборгованості по заробітній платі перед працівниками, яка щомісяця зростає і на 1 листопада в Харківській області склала майже півмільярда грн., а в Україні заборгованість вже досягла понад 4 млрд. грн. До того ж, майже дві третини боргів зосереджено на державних підприємствах. Причиною таких боргів — є неефективний державний менеджмент, повна відсутність замовлень та перспектив подальшої долі цих підприємств.

Голова ОПХО торкнувся ще одної гострої проблемної ситуації — це падіння чисельності членів профспілок через низьку ефективність роботи щодо залучення до членства у профспілки. Мотивацією щодо вступу до профспілки мають стати нові підходи до укладання якісного колективного договору, через який забезпечується основний захист працюючих.

— Якщо ми бажаємо бачити профспілкову організацію чисельною, міцною, яка впевнено дивиться в майбутнє, необхідно завжди стояти на позиції захисту інтересів людини праці, створювати умови для всебічного розвитку та реалізації можливостей своїх членів профспілки. Світ не стоїть на місці, і нам треба продовжувати рухатися вперед, розвиватися і в інформаційній сфері, і в навчанні, і в організаційно-фінансовому напрямі, зміцненні нашого профспілкового руху. – зробив висновок доповідач.

Рада затвердила заходи ОПХО з виконання Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін».

В обговоренні питання взяли участь Благовещенська Альона Вікторівна — голова Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, Таран Ірина Михайлівна – голова Харківської обласної організації профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, Артеменко Роман Сергійович — голова Молодіжної Ради ОПХО.

В засіданні Ради взяв участь Голова Федерації профспілок України Осовий Г.В., який привітав учасників заходу, побажав плідної праці та особливо відзначив правильність намічених кроків Об’єднання профспілок Харківської області у напрямку реалізації Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін».

На засіданні також були розглянуті питання щодо змін у складі Ради ОПХО, Виконкому ОПХО та у постійній комісії Ради ОПХО з гуманітарних питань.

Леміщенко Олесь, редактор

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.