Головна->Новини->Рада повернула виплату лікарняних у разі хвороби або травм.
Новини

Рада повернула виплату лікарняних у разі хвороби або травм.

Верховна Рада ухвалила закон, який усуває прогалину в законодавстві, через яку застраховані особи позбавлялися права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, на загальних підставах.

 

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідний законопроєкт № 5187 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності) на позачерговому засіданні ВР в цілому підтримали 304 народних депутатів.

Ухвалений документ вносить зміни до Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до яких відновлюється право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу за страховим випадком: «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування та буде введений у дію з 30 червня 2021 р.

Як пояснюють автори у пояснювальній записці, 31 грудня 2020 року набрав чинності Закон України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», який по суті започаткував систему реабілітації у сфері охорони здоров’я в Україні. Проте, з його прийняттям відбулися зміни до Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до яких із переліку страхових випадків виключено основний страховий випадок, за яким проводяться виплати Фондом соціального страхування України, а саме «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». Зазначається, що допомогу за таким страховим випадком після введення в дію цієї частини Закону з 30 червня 2021 року не отримали б близько 2,5 млн. осіб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *