Среда, 17 августа
Головна->Новини->ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ ОПХО
Новини

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ ОПХО

21 липня поточного року відбулось засідання Виконкому Об’єднання профспілок Харківської області (онлайн) під головуванням Голови ОПХО Сергія Тесленка.

З першого питання «Про виклики і завдання ОПХО, його членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні», доповідав заступник Голови ОПХО Сергій Волков. Він зазначив, що внаслідок постійних обстрілів російськими військами Харківщині зруйновані та пошкоджені тисячі об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, сотні промислових будівель. З перших днів війни Об’єднання профспілок Харківської області, її членські організації долучилися до підтримки Збройних Сил України, сил територіальної оборони, до надання гуманітарної допомоги постраждалим, до збереження трудових колективів підприємств.

2 березня 2022 року ворожі ракети вразили Палац Праці на площі Конституції та нанесли тяжкі руйнування головному центру профспілкового руху всієї Харківщини. Через характер завданих пошкоджень, перенесення необхідних невідкладних робіт на більш безпечні часи було неможливим, тому було оперативно створено Фонд «Відродження Палацу Праці» Об’єднання профспілок Харківської області. Фонд працює зі збору коштів на відновлення, реконструкції та реставрації Палацу Праці, який триває і нині.

Введення воєнного стану в Україні зумовило виникнення та збільшення питань, пов’язаних з організацією та урегулюванням трудових відносин у цих надзвичайних умовах.

Прийняття Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» N2136-ІХ дозволило частково вирішити гострі питання щодо взаємодії роботодавця та працівників у період воєнного стану, але ст. 11 цього закону надала право роботодавцям ініціювати призупинення дії окремих положень колективного договору.

Однак, законотворчі процеси супроводжувалися постійним внесенням змін у трудове законодавство, останніми з яких є ухвалення 1 липня ц.р. законопроекту №7251 «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».

Законопроект №5371 запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин та дискримінацію стосовно прав працівників, які працюють на підприємствах чисельністю до 250 осіб.

Профспілкова спільнота переконана, що результатом прийняття зазначеного законопроекту стане руйнація балансу інтересів сторін трудового договору і формалізація можливостей для абсолютного диктату роботодавця по відношенню до працівника.

В умовах відвертої військової агресії Російської Федерації проти України та, відповідно, несприятливої економічної ситуації, що зараз склалася пріоритетним завданням ОПХО, його членських організацій є збереження робочих місць і зайнятості кваліфікованих кадрів, відновлення трудового потенціалу, створення умов для життєзабезпечення населення в умовах воєнного стану, а також підтримка трудових колективів підприємств у першу чергу об’єктів критичної інфраструктури, які забезпечують безперебійне постачання електроенергії, природного газу, води, тепла тощо.

Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко підкреслив, що ухвалення вищезгаданого законопроекту депутатами Верховної Ради України виглядає дуже нелогічним, адже він несе відверте порушення прав людини. Проти таких новацій, в своїх офіційних зверненнях неодноразово застерігали керівництво української держави Соціально-економічний комітет ООН і Міжнародна організація праці. Зазначені виклики потребують невідкладної мобілізації членських організацій ОПХО, первинних профспілкових організацій, активу та всіх членів профспілок на консолідовану протидію спробам окремих представників влади в умовах воєнного стану законодавчо обмежити права працівників та профспілок, а також на подальше активне відстоювання принципів соціального діалогу та дотримання норм міжнародного права при реформуванні законодавства про працю.

Якщо ми бажаємо, щоб зберігся профспілковий рух України, треба сьогодні робити надможливе, та використовувати всі важелі впливу на роботодавця і владу, аби полегшити життя людини праці в цих винятково тяжких умовах, — зауважив він.

Члени Виконкому ОПХО постановили вважати першочерговими завданнями профспілок області у умовах воєнного стану збереження робочих місць, своєчасної виплати заробітної плати, дотримання соціально-економічних і трудових прав працівників, а також спільно з роботодавцями проведення заходів задля захисту життя і здоров’я працівників та членів їх сімей, проводити роботу з місцевими органами влади, військовими організаціями з питань безперебійної роботи підприємств, відновлення промислового виробництва, релокації підприємств Харківщини на території, де не ведуться бойові дії, інші організаційні заходи, направлені проти погіршення існуючих умов праці та зниження рівня соціального захисту працівників, порушення термінів та повноти виплати заробітної плати тощо.

Фонду «Відродження Палацу Праці» продовжити активну роботу щодо залучення коштів, грантів, іншої допомоги для реконструкції пошкодженого майна.

На засідання Виконкому ОПХО цього дня розглядалися також питання «Про встановлення платежів за користування приміщеннями Палацу Праці», «Про узгодження умов надання в оренду приміщень Палацу Праці. «Про реалізацію автотранспорту», які доповідав Генеральний директор підприємства Палац Праці Леонід Ступак. Він довів, що зв’язку з частковим руйнуванням будівлі Палац Праці, на час дії військового стану, та на 1 місяць після його закінчення встановлюється зменшена плата за користування орендованими приміщеннями. Щодо утримання автотранспорту він запропонував, враховуючи відсутність коштів на утримання автотранспорту, членським організаціям ОПХО викупити автомобілі, що їх обслуговували, за цінами не нижче експертної оцінки, не викуплені автомобілі — підприємству «Палац Праці» реалізувати за ринковою ціною.

Наприкінці засідання, члени Виконкому підтримали пропозиції щодо клопотання перед Федерацією профспілок України про нагородження голови Чугуївської первинної профспілкової організації Профспілки працівників АТ «Харківгаз», старшого механіка служби автотранспорту Чугуївського територіального підрозділу АТ «Харківгаз» Григорія Крючка нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова звитяга» та начальника Мереф’янського відділення АТ «Харківгаз» Юрія Маслюка Почесною грамотою ФПУ за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у виконання виробничих завдань, значний особистий вклад в покращення санітарно-побутових умов в приміщеннях відділення та дільниць, активну співпрацю з профспілковою організацією та з нагоди професійного свята – Дня працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.