Четверг, 30 июня
Головна->Новини->Харків’яни вшанували пам’ять визволителів міста
Новини

Харків’яни вшанували пам’ять визволителів міста

Харків’яни поклали квіти до пам’ятника Батьківщині-Матері на Меморіалі Слави з нагоди 78-мої річниці визволення Харкова від нацистських загарбників.

В церемонії взяв участь Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.

На урочистостях були присутні представники органів влади, громадських організацій, духовенства, ветерани, військові. Присутні поклали квіти і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Крім традиційних урочистостей, на Меморіалі відбулася театралізована вистава, присвячена тим рокам. Артисти створили символічну постановку, а акомпанував їм симфонічний оркестр Харківської філармонії. Також традиційно в каплиці ікони Божої Матері «Стягнення загиблих» пройшла поминальна служба.

Довідка: нацистська окупація Харкова розпочалася 24 жовтня 1941 року і тривала 641 день, з перервами, до дня визволення міста — 23 серпня 1943 року. У чотирьох битвах за Харків і за час його дворазової окупації СРСР і Німеччина втратили більше людей, ніж будь-коли в історії Другої світової, включаючи Сталінград. Десять дивізій, які брали участь у визволенні Харкова, згодом назвали харківськими. Всього за серпень в ході визволення міста загинуло понад 70 тис. військових, більше 180 тис. отримали поранення. 30 серпня 1943 року у саду Шевченка пройшов мітинг, присвячений визволенню Харкова.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.