Воскресенье, 19 сентября
Головна->Новини->Як економити на платіжках до 50%? В уряді дали пораду
Новини

Як економити на платіжках до 50%? В уряді дали пораду

Завдяки встановленню приладів обліку та реалізації енергоефективних заходів на платіжках можна економити до 50 % витрат і більше.

Про це повідомив т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Гура розповів, що «теплі кредити» стали реальною допомогою держави для родин при утепленні осель та переході на твердопаливні котли. Із жовтня 2014-го й по 2020 рік понад 850 тис. родин залучили близько 8,5 млрд грн кредитів в енергоефективність та отримали 3,3 млрд грн відшкодування від держави.

«Досвід учасників показує, що після комплексу заходів з енергоефективності економія на платіжках становить від 20% до 50%. Дані проведених щорічних оцінок свідчать про те, що середня економія газу домогосподарствами становить 25%, економія тепла в ОСББ – 20%», – повідомив Гура.

До прикладу, приватне домогосподарство на Полтавщині залучило приблизно 26 тис. грн на утеплення будинку, а держава повернула 9 тис. У результаті термомодернізації будинку платіжка за газ для родини зменшилася на 48%.

Інший приклад – підвищення енергоефективості в дитячому садочку № 250 в Києві за ЕСКО-договором. У закладі встановлено індивідуальний електро-теплопункт з онлайн-управлінням та енергомоніторингом. Із жовтня 2017 року надаються послуги з енергосервісу.У межах реалізованих заходів за опалювальний сезон 2019/2020 рр. вдалось досягти в середньому 30% економії теплової енергії. До того ж зазначене технічне рішення дозволило підняти температурний режим на 3-4 градуси до 19-20°С.

У 2021 році заплановано продовження «теплих кредитів» для індивідуальних домогосподарств, а також розгляд уже підготовлених законопроєктів для відновлення й розширення енергосервісу на об’єкти комунальної сфери, енергетики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *