Четверг, 20 января
Головна->Новини->ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!
Новини

ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!

17 квітня Молодіжною радою ОПХО було проведено волонтерський захід «ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ», в якому взяли участь дев’ятеро молодих профспілкових активістів. В цій донорській акції вони здали близько 6 літрів плазми крові.

Плазма відділяється від еритроцитів центрифугуванням за допомогою спеціального апарату, після чого еритроцити повертаються донору. Цей процес називається плазмаферезу. Він є одним з найпопулярніших видів донорства. Ця процедура не шкодить здоров’ю донора, а також сприяє очищенню і відновленню організму. У всьому світі такий метод використовують вже понад 60 років. Існує велика практика збирання донорської плазми крові. Плазма з високою концентрацією тромбоцитів (багата тромбоцитами плазма) знаходить все більше застосування в медицині як стимулятора загоєння і регенерації тканин організму.

«Здаю плазму крові уже вчетверте і свідомо. Вирішила це зробити, тому що я – медпрацівник, і хто як не я стоятиме на захисті людського здоров’я. Здавати плазму абсолютно не страшно. Сподіваюся, що моя плазма комусь врятує життя», — говорить голова Молодіжної ради Харківської обласної організація профспілки працівників охорони здоров’я України Анастасія Рождественська

«Не заради грошей або відгулів на роботі, не заради статусу або звання почесному донора. Чи не для того, щоб похвалитися перед друзями і знайомими. Я роблю це тому, що дуже добре знаю, що часом вчасно здана кимось кров може врятувати людині життя», — прокоментував свою учать в заході Олександр Кузьо.

«Кров і плазму, які і необхідні хворим та пораненим нічім не можна замінити. Їх можна отримати тільки від людини. У мене досить рідкісна група крові – друга негативна. І можливо, саме це врятує чиєсь життя», — такої думки молодий профспілковець Харківського машинобудівного заводу «ФЕД» Марк Косинський.

В цьому заході активно взяли участь представники Молодіжних рад таких організацій як: профспілка працівників вугільної промисловості України ХМЗ «Світло Шахтаря», Харківська обласна рада голів профкомів профспілки авіабудівників України, профспілка працюючих інвалідів, Харківська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України.

Такі волонтерські акції Молодіжна рада ОПХО продовжуватиме і надалі та запрошує всіх бажаючих спілчан взяти участь у цій благородній справі.

Роман Артеменко, голова Молодіжної ради ОПХО

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *