Четверг, 20 января
Головна->Новини->«Здайте кров. Нехай у світі пульсує життя»
Новини

«Здайте кров. Нехай у світі пульсує життя»

Щороку, відповідно до рішення 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (2005 р.) в Женеві, 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Сам термін «донор» походить від латинського «donare» — «дарувати», що повністю описує сутність донорства. Цього року в світі всі святкові заходи пройшли під лозунгом  «Здайте кров. Нехай у світі пульсує життя».

Все більшого розвитку в умовах сьогодення набуває один з варіантів донації – здача плазми, незамінного матеріалу для виготовлення багатьох лікарських засобів. Ці препарати застосовують в реанімаціях під час інтенсивної терапії, при тяжких захворюваннях системи кровотворення, серцевій недостатності, астмі, складних пологах, важких травмах та опіках, для лікування імунодефіцитів, інфекційних, аутоімунних, орфанних захворювань, для збереження вагітності жінок з резус-конфліктом. Препаратів з плазми крові потребують хворі на рак, у тому числі діти – ці ліки зміцнюють їх імунітет після виснажливої хіміотерапії.

Харківщина є у числі лідерів щодо донорства плазми крові завдяки Харківському обласному центру заготовки та переробки плазми «Bіopharma Plasma Харків». Ця організація входить в групу закладів української біофармацевтичної компанії «Biopharma» – однієї з 10 найбільших світових фармвиробників.

Молодіжна рада Харківської обласної організацій профспілки працівників охорони здоров’я – серед популяризаторів та активних членів донорського руху. До Міжнародного дня донора у центрі «Biopharma Plasma Харків» відбулися святкові заходи, на які завітали депутати обласної ради різних скликань, керівники та працівники закладів охорони здоров’я, представники підприємств, установ та організації, закладів освіти та культури, члени волонтерських організацій міста та області, студенти навчальних закладів, представники духовенства та журналісти.

Директорка центру «Biopharma Plasma Харків» Галина Сіроштан провела нагородження людей, які зробили значний внесок у розвиток донорського руху на Харківщині, не лише самі стали донорами, а і долучили до цієї діяльності цілі колективи.

Голова Молодіжної ради Харківської обласної організації профіспілки працівників охорони здоров’я Анастасія Рождественська також отримала Подяку за активну співпрацю у питаннях популяризації донорства плазми крові серед громадськості, вагомий внесок у розвиток культури донорства на Харківщині та з нагоди відзначення Всесвітнього дня донора крові.

Анастасія вперше відвідала центр у грудні 2020 року і після екскурсії та детального знайомства з цим закладом не тільки стала донором сама, а й ініціювала регулярні волонтерські заходи за участі представників молодіжного профспілкового руху Харківщини.

Так, наприклад, 17 квітня 2021 року за ініціативою А. Рождественської Молодіжною радою ОПХО було проведено волонтерський захід «ЗДАЙ ПЛАЗМУ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ», у якому взяли участь молоді профспілкові активісти галузевої профспілки. Комфортні умови у центрі «Bopharma Plasma Харків», автоматизовані системи аналізу донорської крові та забору плазми, дотримання європейських стандартів якості, тепле ставлення до кожного донора та справедлива компенсація донорам – все це створює позитивне враження від процесу донації.

Відчуття зробленої доброї справи після донації дійсно надихає, а процес забору плазми – плазмоферезу – ще є корисним для організму людини. До того ж, кожен донор проходить детальний клінічний аналіз крові, обстеження на гепатити В, С та ВІЛ, а також на наявність антитіл до COVID-19. Таким чином, за допомогою регулярних донацій представники молодіжного профспілкового руху Харківщини не тільки роблять корисну справу для інших людей, а й дбають про власне здоров’я. Також більшість з профспілківців відмовляються від грошової компенсації за донацію на користь лікувальних закладів, громадських організацій або конкретних людей, яким необхідна допомога.

Робити добро дуже просто, слід мати бажання простягнути руку допомоги! Вітаємо всіх донорів та запрошуємо долучитися до профспілкового донорського руху!

Тетяна Пустовойт, заступник голови ХООППОЗУ

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *