Воскресенье, 24 января
Головна->Актуально->ЗУСТРІНЕМОСЬ У СТРАЗБУРЗІ…
АктуальноНовини

ЗУСТРІНЕМОСЬ У СТРАЗБУРЗІ…

Останнім часом повелося в Україні – якщо ти хазяїн або державний діяч — пригноблюй трударя, розкрадай країну. Бреши та обіцяй, українець – дурнуватий, повірить в усе.

Ні для кого не секрет, що на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві держава заборгувала заробітну платню починаючи з 2015 року та чинить перепони у зарахуванні страхового або пенсійного стажу аж з 2009 року. Профком підприємства, відстоюючи права своїх членів, вісім разів звертався особисто до Президента України Володимира Зеленського, десятки разів до минулих Глав Держави, сотні разів до керівників всіх можливих Державних установ будь-якого рівня.

Минув вже рік з того дня, коли Зеленський з Абрамовічусом відвідували завод та проводили антикризову нараду, на якій була дана обіцянка протягом півроку повернути підприємство у коло законності, відновити його виробничу діяльність та погасити всі борги по заробітній платі. Минув рік. Абрамовічуса немає, а борги по зарплаті — залишилися! 260 мільйонів гривень винна держава працівникам заводу. Крім того, ситуація, навіть, погіршилася. Фахівці звільняються, будівлі руйнуються, інфраструктура розкрадається.

Відверто кажучи, працівники підприємства давно не сподіваються на підтримку Держави, адже довголітня переписка з усіма можливими інстанціями, зустрічі та консультації не дають ні якої надії на позитивне вирішення цієї катастрофічної для заводчан ситуації. До речі, окремі з них так і не дочекалися виплати заборгованості по зарплати та покинули цей світ ошукані та обдурені.

Потрібно знати, що практично всі працівники ХДАВП знаходяться у трудових спорах з підприємством і відповідні судові рішення давно вже передані до Державної виконавчої служби. Але й ця державна структура повністю обмежена у своїх діях рішеннями Господарського суду Харківської області. Коло замкнулося! У судах «розглядають» справу про банкрутство підприємства, головним чином, переносячи засідання. Суд відкрито не бажає надати правову оцінку бездіяльності центральних органів виконавчої влади.

Виникає справедливе запитання, чому жодна з осіб, що займала вищі керівні посади протягом останніх років, як на державному рівні, так і в управлінні Укрооборонпрому не понесла покарання за доведення високотехнологічного державного підприємства до банкрутства. Відповідь одна. Рука руку миє.

Неозброєним оком видно, що правоохоронні органи та судова система фактично не бажають втручатися у процес відновлення законності на підприємстві, Харківська державна адміністрація та Укроборонпром не мають відповідних важелів впливу, Кабінет Міністрів України і Верховна Рада України не знаходять часу для управління державним підприємством, а гарант Конституції, у властивій йому манері відсторонився від цієї ситуації.

Що ж залишилося робити? Профспілки однозначно не залишаться осторонь цієї проблеми, адже вона стосується безпосередньо людини праці. Залишились одна надія. Це – звернення до Європейського суду з прав людини.

З цією метою профспілковий комітет Харківського державного авіаційного виробничого підприємства планує розпочати здійснення першого етапу процедури, яка є обов’язковою при звернені до ЄСПЛ – організацію подання працівниками підприємства судових позовів до держави Україна за фактом невиконання державними структурами судових рішень щодо виплати зарплатних боргів.

Отже, повноважним державним структурам запропоновано у двомісячний термін прийняти необхідні рішення та погасити борги з заробітної плати та пенсійних накопичень  працівників заводу, а також прийняти рішення щодо подальшої долі підприємства. В іншому випадку – зустрінемося в Стразбурзі!

Михало Погорєлов, голова профкому ПАУ на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *