Головна->Новини->ЗВЕРНЕННЯ ВИКОНКОМУ ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК З НАГОДИДНЯ ПРАЦІ – 1 ТРАВНЯ
Новини

ЗВЕРНЕННЯ ВИКОНКОМУ ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК З НАГОДИДНЯ ПРАЦІ – 1 ТРАВНЯ

Шановні спілчани!

Шановні ветерани праці і профспілкового руху!

Міжнародний день праці відзначається у світі уже понад 120 років. У Першотравень працівники у 143 країнах, продемонструють солідарні дії на захист своїх прав, гідну працю та взаємну підтримку в прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві. Але нажаль людство зустріне цей день в умовах світової пандемії COVID-19, що веде до втрати людських життів і завдає значної економічної шкоди в усьому світі.

Сьогодні в умовах глобалізованої економіки перед міжнародним робітничим рухом, бойовим загоном якого є українські трудящі, стоїть питання не тільки подолання пандемії, що безумовно буде досягнуто, а збереження життя людей, які є рушійною силою кожної національної економіки.

У такій ситуації Об’єднання профспілок Харківської області – найчисельніша громадська організація регіону з моменту введення карантинних заходів зайняла принципову послідовну позицію щодо дотримання владою і роботодавцями трудових, соціально-економічні прав та свобод громадян в усіх сферах економіки.

Завдання профспілок — захистити здоров’я працюючих на робочих місцях і особливо тих хто знаходиться на передньому краї оборони, надати соціальну і правову допомогу тим, хто втратив роботу, незаконно відправленим у неоплачувані відпустки, допомогти людям старшого віку та соціально вразливим групам населення, які потребують додаткових заходів соціального захисту в цей особливий період. Ми повинні вимагати збільшення інвестування у розвиток людського капіталу, а не максимізації прибутків купки олігархів!

Результативність карантинних заходів зростає при умові дотримання трудових прав роботодавцями і ефективного їх представництва профспілками. Ризики для працівників зростають, коли вони не можуть колективно діяти для їхнього усунення.

Очевидно, що на фоні падіння економіки при карантинних обмеженнях люди стануть ще біднішими. Тому профспілки разом з роботодавцями запропонували владі об’єднавши зусилля реалізувати антикризові заходи по подоланню економікою України наслідків пандемії та посилення соціального захисту населення і справедливого розподілу доходів в інтересах усіх членів суспільства.

У День праці трудящі України традиційно публічно заявляють про свої соціально-економічні права, необхідність забезпечення гідної праці, гідного рівня життя громадян, про їх право жити в мирному, демократичному суспільстві.

Зрозуміло, що провести заходи до Дня праці у звичному форматі неможливо. Тому Об’єднання профспілок Харківської області закликає профспілкових і громадських активістів, членів профспілок взяти активну участь у профспілкових Інтернет-конференціях, флешмобах, підготувати відеоролики в соціальних мережах, виступити в електронних ЗМІ, щоб продемонструвати свою солідарність з трудящими усього світу в боротьбі за свої права.

Здоров’я та щастя вам і вашим родинам, миру та злагоди, впевненості у власних силах, принциповості у відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів на благо людини праці та України!

Вітаючи всіх із Днем праці, заявляємо, що ми впевнені, що тільки спільними зусиллями з громадянським суспільством ми будемо спроможні вибороти право народу на достойне життя!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *