Головна->Актуально->ЗВЕРНЕННЯ Виконкому Об’єднання профспілок Харківської області до влади, роботодавців та трудових колективів
АктуальноНовини

ЗВЕРНЕННЯ Виконкому Об’єднання профспілок Харківської області до влади, роботодавців та трудових колективів

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цей день об’єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров’я та життя.

Для профспілок стан справ з охороною праці стає все більш актуальною проблемою, оскільки з кожним роком, незважаючи на заходи, які впроваджуються, зростає кількість профзахворювань та рівень виробничого травматизму, в тому числі  зі смертельними наслідками. Тому вкрай важливо, щоб Закони України і колективні договори в частині охорони праці виконувались належним чином.

За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2021 році девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі  «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ».

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, створив багато можливостей для працівників, але викликав потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства. Люди відчувають паніку, страх смерті, невпевненість в завтрашньому дні; піддаються соціальному роз’єднанню.

28 квітня – це день боротьби за права працівників в усьому світі, чиє здоров’я і життя поставлені під загрозу. В полі зору інформаційно-роз’яснювальних кампаній, в яких активну участь приймають  профспілки, знаходяться питання умов праці і стану безпеки на виробництві, дотримання прав працівників, потерпілих від нещасних випадків і професійних захворювань, працівників, які працюють в шкідливих і важких умовах праці. Привертається увага суспільства до проблем у сфері охорони праці, до кількості і тяжкості травм, хвороб і смертей, пов’язаних з трудовою діяльністю.

Нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Тому, профспілки Харківщини категорично проти прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України», оскільки він передбачає низку негативних змін, значно звужує права застрахованих осіб та не відповідає соціальній направленості. Прийняття законопроєкту в редакції Мінсоцполітики України потягне за собою погіршення стану здоров’я працівників, збільшення профзахворювань, нещасних випадків на виробництві та в подальшому навантаження на Фонд соціального страхування України!

Виконком Об’єднання профспілок Харківської області нагадує: життя і здоров’я людини — це найвищі цінності, які потребують докладання великих зусиль для їх захисту!

Об’єднуємо зусилля для реагування на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *