На приватному підприємстві у лютому 2026 звільнився працівник, із штатного розпису посаду не виключали, обов’язки цього працівника ніхто не виконував. Наразі відпала потреба у такій посаді. Скажіть коли правильно виключити таку посаду із штатного розпису у лютому 2026 чи тоді коли відпала потреба?
Правильно виключити посаду зі штатного розпису поточним числом (тоді, коли реально відпала потреба), а не заднім числом у лютому 2026 року.
Взагалі ця посада може бути вакантною певний час. Це не порушення, якщо штатна одиниця передбачена, але вона є вакантною.
Вакансії можуть існувати в штатному розписі певний час, в цьому немає порушення.
Якщо у Вас до чинного штатного розпису на 2026 рік поки більше немає змін, то можете так його і залишити. А вже без цієї посади буде затверджений штатного розпису на 2027 рік.
Якщо все ж таки хочете цю посаду «прибрати» зараз, то достатньо видати наказ з основної діяльності «Про внесення зміни до штатного розпису на 2026 рік», в якому прописати:
У зв’язку з оптимізацією організаційної структури підприємства та відсутністю виробничої потреби у збереженні окремих вакантних посад
НАКАЗУЮ:
Внести зміну до штатного розпису, затвердженого наказом від [дата затвердження поточного розпису] № [номер], виключивши з [поточна дата або, наприклад, з 01 числа наступного місяця] таку штатну одиницю: заступник директора з загальних питань – 1 шт. од.



