Як правильно писати в заяві: прийняти «на роботу» чи «на посаду»?
Правильно писати «прийняти на посаду».
Під час укладання трудового договору у так званій усній формі майбутній працівник пише заяву про прийняття. В такому випадку заява від працівника та наказ керівника виконують роль трудового договору. При укладанні письмового трудового договору заява від працівника бажана, але не обов’язкова (умови праці оговорені саме в трудовому договорі, з яким працівник ознайомлюється під підпис).
Стандартизованої форми заяви не існує. Вона може бути написана від руки, надрукована (особисто проставляється дата і підпис працівника) або допустимо використовувати шаблон.
В заяві мають зазначатися:
- відомості про фізособу;
- бажана посада/професійна назва роботи;
- основне місце роботи чи сумісництво;
- дата початку трудових відносин;
- вид зайнятості (повна/неповна). При неповній зайнятості визначається бажаний графік роботи (конкретні дні та години роботи);
- якщо працівник бажає працювати дистанційно – про це окремо зазначається в заяві;
- дата написання заяви;
- особистий підпис фізособи.
У заяві про прийняття на роботу найбільш коректно та юридично грамотно писати: «Прошу прийняти мене на посаду [назва посади]». Вживання слова «посада» чітко визначає функціональні обов’язки та структурний підрозділ.
Джерело: https://kadroland.com/news/9911-priinyati-na-robotu-ci-na-posadu-shho-pisati-v-zayavi



