Переводжу працівника на легшу роботу із меншим окладом через набуття інвалідності. Чи необхідно зберігати попередній заробіток протягом двох тижнів? І чи необхідно вказувати в наказі, що переведення саме через набуття інвалідності?
Так, згідно ст. 170 КЗпП при переведенні працівника на легшу нижчеоплачувану роботу за станом здоров’я (у тому числі у зв’язку з набуттям інвалідності) потрібно зберігати попередній середній заробіток протягом двох тижнів, а в наказі зазначити, що переведення здійснюється на підставі медичного висновку у зв’язку зі станом здоров’я. Це підтверджує, що це переведення за станом здоров’я, для якого діє гарантія збереження середнього заробітку.
Джерело: АІ-консультант kadroland



