У працівника в кінці травня закінчується строковий договір. Але з 10 квітня він не виходить на роботу (знаходиться під домашнім арештом, зв’язок тільки з його рідними). Як правильно все оформити (табель, наказ)?
Якщо є витяг з ЄРДР – табелюйте «І» до звільнення, якщо ні – «НЗ», фіксуйте відсутність актами та спроби зв’язку, а після закінчення строкового договору звільніть за п. 2 ст. 36 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) із направленням документів поштою і проведенням остаточного розрахунку.
Якщо в роботодавця є витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань, табелюйте відсутність працівника «І» – інші причини неявок до дати звільнення. Якщо ж документального підтвердження немає – ставите «НЗ» (неявка з нез’ясованих причин).
Обов’язково оформлюйте акти про відсутність працівника на робочому місці. Не достатньо одного – бажано складати їх періодично (наприклад, у перші дні відсутності і далі за потреби). Також зафіксуйте спроби зв’язку з працівником (телефон, повідомлення, лист за місцем проживання). Заактуйте розмову з родичами.
Оскільки договір строковий і закінчується в кінці травня, ви маєте право звільнити працівника на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП – у зв’язку із закінченням строку трудового договору.
У день звільнення роботодавець зобов’язаний видати копію наказу та письмове повідомлення про нараховані та виплачені суми при звільненні і провести розрахунок згідно зі ст. 47 КЗпП і ст. 116 КЗпП.
Остаточний розрахунок у цьому випадку:
- зарплата лише за відпрацьований час, період відсутності не оплачується;
- компенсація за невикористану відпустку, період відсутності (домашній арешт) не оплачується і не зараховується до стажу, що дає право на щорічну відпустку.
В день звільнення надішліть рекомендованим листом на поштову адресу працівника:
- копію наказу про звільнення;
- повідомленням про нараховані та виплачені суми при звільненні.
Якщо лист повернеться, зберігаєте його, це і буде доказом, що свій обов’язок роботодавець виконав.



