При звільненні працівника відсутня компенсація за невикористану відпустку. Потрібно прописувати це в наказі про звільнення чи нічого не писати?
Ні, не потрібно.
Відповідного до ст. 83 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та ст. 24 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Компенсацію за невикористану відпустку виплачують на підставі наказу керівника.
Однак, якщо на день звільнення у працівника немає невикористаних днів щорічної відпустки або соцвідпустки на дітей, то фразу про грошову компенсацію (тобто її відсутність) у наказі про звільнення не прописують.



